מסלולי לימודים וקורסים

הסבר כללי על מסלולי הלימודים באקדמיה של סיינטולוגיה

מסלול הכשרה ניהולית (Organization Executive Course)   מכשיר את מנהלי העתיד לניהול ארגונים או חברות עסקיות.

במסלול זה לומד המנהל לעתיד כיצד לנהל ארגון בצורה יעילה ואפקטיבית, החל במרכיבי התפקיד הבסיסיים של כל עובד או חבר צוות בארגון וכלה במרכיבי התפקיד של המנהלים הבכירים ביותר והמנכ"ל.

המסלול מספק הבנה מעמיקה של המבנה הארגוני האידיאלי והמחלקות השונות בארגון, התפקיד של כל מחלקה במבנה הארגוני והפונקציות שמהם היא מורכבת, ניהול הארגון והמחלקות השונות על פי סטטיסטיקות ואיזה סטטיסטיקות כל מחלקה צריכה לנהל.

כמו כן מספק המסלול ידע בנושאים כגון כיצד לגייס כ"א איכותי, כיצד לתמרץ עובדים, יסודות השיווק, הפרסום והמכירות, כיצד להכשיר כ"א לתפקידם במהירות, ניהול ותכנון כספי, כיצד לעבוד ולגרום לאחרים לעבוד בצורה יעילה, כיצד לטפל בהוראות והנחיות סותרות, הבטחת איכות ופיקוח, מתי וכיצד לתקן עבודה לקויה של עובדים, כיצד לטפל באי ביצוע הנחיות, תכנון עתידי, זרימה יעילה של תקשורת ומידע בארגון, ניהול זמן ועוד.

ידע בתחומים אלה מאפשר למנהל לעתיד ניהול והקמת מבנה ארגוני יעיל שלוקח בחשבון את הצרכים המגוונים של המחלקות השונות.

המסלול מורכב מ-8 קורסים עיקריים אשר כל אחד מהם מספק את הידע והכלים בתחום ניהולי שונה:

קורס מנהלי ארגונים רמה 0:     הקורס עוסק בתפקיד הבסיסי של כל עובד בארגון וכיצד לגרום לארגון לגדול ולשגשג.

קורס מנהלי ארגונים רמה 1:     גיוס, טיפול והכשרה של כוח אדם. מחלקת האתיקה, ניהול וניתוב התקשורת בארגון.

קורס מנהלי ארגונים רמה2:     טיפול בלקוחות הארגון, מכירות, פרסום.

קורס מנהלי ארגונים רמה3:     ניהול ותכנון כספי.

קורס מנהלי ארגונים רמה4:     מחלקות הייצור, תפוקה.

קורס מנהלי ארגונים רמה 5:     הבטחת איכות, ביקורות, תיקון ליקויים.

קורס מנהלי ארגונים רמה 6:     שיווק ללקוחות חדשים, ביצוע סקרי דעת קהל.

קורס מנהלי ארגונים רמה 7:     תפקידי הניהול השונים בארגון, מדיניות הניהול.

מסלול הכשרה, מומחה לפיקוח ושיטות למידה – המסלול מספק ידע נרחב על נושא הלמידה: קשיי למידה וממה הם נובעים, כיצד להתגבר על קשיי למידה, החשיבות של הבהרת משמעות המילים בטקסט כתוב, שיטות להבהרת המשמעות של מילים, למידה עם דגש על יישום, טיפול בבעיות משמעת, איזון נכון בין התיאוריה לחלק המעשי של מקצועות לימודים, ניהול אפקטיבי של קורסי לימודים, טיפול וניתוב סטודנטים, ניהול סטטיסטיקות בלימודים, ניהול האקדמיה ועוד.

מסלול הכשרה זה דורש התמחות מקצועית של כחודש.

מסלול יועץ אישי (Auditor) של סיינטולוגיה – מסלול הכשרה למקצוע האודיטור. האודיטור הוא 'אדם שמקשיב'. תפקידו של האודיטור הוא לעזור לאדם אחר למצוא תשובות לבעיות החיים ובכך לשפר את יכולתו האישית. בעזרת טכניקות מדויקות שבהן משתמש האודיטור, האדם מקלף מעליו שכבות של התנסויות שהכבידו עליו והדבר מביא אותו למצב של ערנות גבוהה יותר והצלחה רבה יותר בחייו.

המסלול מורכב מ-9 קורסים וכולל בין היתר:

קורס שמלמד כיצד ללמוד נכון (כובע התלמיד):  הקורס מקנה לסטודנט לסיינטולוגיה ידע ויכולות למידה גבוהות על מנת לאפשר לו לעבור את לימודיו בהצלחה.

קורס תקשורת מקצועית:   מספק את הידע התיאורטי של תקשורת בין אישית ושליטה טובה. הקורס כולל ברובו תרגול מעשי של התיאוריה עד לרמה של מצוינות.

קורס יועץ אישי רמה 0:     מספק ידע תיאורטי וטכניקות מעשיות שנועדו לשפר את יכולת התקשורת של אנשים אחרים.

קורס יועץ אישי רמה 1:     מספק ידע תיאורטי וטכניקות מעשיות שנועדו לעזור לאחרים לשפר את היכולת לזהות את המקור של בעיות ולפתור אותן.

מסלול הכשרה זה דורש התמחות מקצועית של כחצי שנה בממוצע.

מסלול יחסי ציבור – המסלול מספק ידע נרחב על תורת יחסי הציבור ומכשיר את הסטודנט לסיינטולוגיה להיות מנהל יחסי ציבור, תוך הקניית ידע בנושאים שונים: יסודות היחסי ציבור, כיצד לקבוע את קהל היעד, כיצד לבצע סקרי דעת קהל, ניתוח סקרים, כיצד לנסח פרסומים אפקטיביים ולהעביר את המסר, כיצד לטפל בתעמולה שחורה, שגיאות נפוצות ביחסי ציבור ועוד.

♦ ♦ ♦

מסלולי ההכשרה של סיינטולוגיה יכולים להתפרש על פרק זמן של 3-4 שנים של מסלול ערב/בוקר/סופי שבוע או מסלול אינטנסיבי של כשנתיים רצופות במסגרת שעות מלאה (30-40 שעות שבועיות) זאת בהתאם לכמות הקורסים ומערכת השעות של הסטודנט.