למה אני לומד סיינטולוגיה?

שאלנו כמה סטודנטים למה הם לומדים סיינטולוגיה, אלה התשובות שקיבלנו:

"תמיד חיפשתי להבין את העולם, להבין את הנפש, ממה נובעת המצוקה ואיך אפשר להקל על הסבל שכרוך בחיים.

קראתי הרבה בהרבה תחומים וחקרתי. ניסיתי תקופה מסויימת עזרה פסיכולוגית, אך רק כשלמדתי סיינטולוגיה הכל התבהר.

הגעתי ללמוד סיינטולוגיה במקרה. זה היה בתקופה שהייתי סטודנטית למשחק. כשהתחלתי ללמוד סיינטולוגיה ראיתי שהיא מכילה ידע והבנה מעמיקים על נפש האדם וטכניקות מדויקות אשר מאפשרות לאנשים להתמודד עם מגוון רחב של מצבים שהם חווים. ומה שנפלא בעיני בסיינטולוגיה זה שהיא הופכת  את החיים לפשוטים וברורים יותר ונותנת כלים שאיתם ניתן לקחת יותר אחריות ובאמת להתמודד עם המטענים שאנחנו סוחבים איתנו.

בסיינטולוגיה פותחו כלים נפלאים לשיפור החיים ויכולת הלמידה וכל אדם מוזמן ללמוד אותם ולשפר את יכולתו ללמוד כל נושא. גיליתי בסיינטולוגיה גם כלים ותהליכים שמשפרים במידה משמעותית את השליטה שלי בחיים והתקשורת עם אנשים, ובשבילי כשחקנית זו מתנה גדולה וברוכה כי מהי אמנות אם לא תקשורת?

מאז ומתמיד רציתי לתקשר אל אנשים באמצעות אמנות המשחק והתיאטרון וליצור בתחום הזה.  מילדות ידעתי שאני רוצה להיות שחקנית, לספר סיפורים ולגלם דמויות.

אני מאושרת להיות סטודנטית באקדמיה של הסיינטולוגיה ודרך התהליכים והידע שאני מקבלת להשתפר כאדם וכשחקנית, להתפתח רוחנית ולעזור לאנשים לחוות הנאה גדולה יותר ולשפר את חייהם! "

סטודנטית לסיינטולוגיה

דפנה לבנון
עיסוק – שחקנית ומורה למשחק
עיר מגורים – תל אביב יפו

 
"הייתי לאחר הצבא וטיול מאוד ארוך בדרום אמריקה. באותה תקופה, רציתי להבין אנשים ואת הפסיכולוגיה של אנשים, אבל לאחר 10 ביקורים אצל פסיכולוגית בכירה, הבנתי שלפסיכולוגיה אין את התשובות שאני מחפש. אין לה באמת את הכלים לעזור במהירות לאדם לטפל בבעיה. אז המשכתי הלאה בחיפוש.

נתקלתי בסיינטולוגיה במקרה. באותה תקופה היה לי עסק שבמסגרתו ניהלתי שיחה עם לקוחה, והסברתי שאני אחרי צבא ורוצה ללמוד משהו, אבל לא יודע מה. ובנוסף יש תנאי קבלה לא מספיק נוחים לאוניברסיטאות ולמכללות. במהלך השיחה הסתבר שהיא למדה סיינטולוגיה וכיום עוסקת בזה כמקצוע (יועצת לשיפור אישי). התעניינתי והסתבר שזו שיטה שבה אתה לומד לשפר דברים בחיים שלך, כגון – איך להתגבר על עליות וירידות לא נשלטות בחיים, איך לדעת לבחור בת זוג שתתאים לי באמת ועוד.

לאחר שסיימנו לדבר שכחתי מהשיחה הזאת למשך חצי שנה. אחרי חצי שנה בערה בי שוב התשוקה ללמוד, אבל שום דבר לא ממש משך אותי. היו דברים שעניינו אותי, אבל עדיין זה לא היה זה. החלטתי בספקנות לנסות את הסיינטולוגיה הזאת.

התקשרתי ללקוחה ושאלתי אותה אם היא מוכנה להפנות אותי למרכז לסיינטולוגיה, מה כדאי לי ללמוד וכמה זה עולה. היא אמרה לי שכן, ויעצה לי להתחיל עם קורס בסיסי לא מחייב שאורך כ-3 שבועות עם לוח זמני גמיש ואישי בעלות של 250 שקל. החלטתי ללכת על זה. בחרתי ללמוד קורס לשיפור התקשורת הבין-אישית עם אנשים.

האמת, הקורס היה נחמד, מלא תרגולים מעשיים, ואכן השתפרה לי התקשורת עם אחרים, אבל זה לא היה מלהיב מספיק.

לאחר שסיימתי אותו החלטתי לתת ניסיון לקורס נוסף. בחרתי קורס העוסק ב- שכל האנושי ומסביר איך עובד "התת מודע", ולמה הרבה פעמים אנשים פועלים בצורה לא הגיונית.

זה היה קורס שממש עשה לי את זה. הוא היה מעולה. התחלתי להבין אנשים טוב יותר, לקלוט ולקרא אנשים טוב יותר, וזה עזר לי מאוד בתפקוד היומיומי. החיים שלי השתפרו בעקבות זה דרמתית. בנוסף, השתמשתי בטכניקות שלמדתי בקורס כדי לעזור לסבתא שלי להתגבר על חוויות קשות שהיא עברה במחנה ריכוז בתקופת השואה. זה היה הזמן שנדלקתי על סיינטולוגיה. ראיתי שזה עובד. שזה פרקטי. שזה מתעסק בדברים מהותיים לחיים האמיתיים, לא תיאוריות לא מעשיות שאחרי זה אין לך מה לעשות איתן.

אז החלטתי ללמוד סיינטולוגיה ברצינות במסגרת אקדמאית באקדמיה של סיינטולוגיה."

מיכאל בכור
עיסוק – מכירות
עיר מגורים – תל אביב יפו

 

"השתחררתי מהצבא ולא ידעתי מה ללמוד באוניברסיטה. לא ממש ידעתי לאיזה כיוון לפנות. ידעתי שאני תמיד נמשכתי לעולם האומנות אבל לא האמנתי שאתקבל לבצלאל ושבאמת יצא מזה משהו. חיפשתי דרך לפתור את הדילמה שהייתה לי לגבי מה ללמוד.

חברה שלי שהייתה באותו מצב כמו שלי, הלכה לעשות איבחון אצל פסיכולוג שכלל מבחן, שיחה ואז עצות מה לעשות. היא שילמה 1,500 שקל עבור זה. אז חיכיתי שהיא תסיים את האיבחון ותגיד לי איך היה והאם זה שווה כי גם אני רציתי. אבל כשהיא סיימה את האיבחון היא נשארה באותו מצב של בילבול כמו שחוותה לפני האבחון. אז האבחון הזה לא היה פיתרון בשבילי.

למזלי, באותה תקופה חבר טוב התקשר אלי וכשהוא שמע שאני חשבתי לעשות איבחון ב-1,500 שקל הוא אמר "מה פתאום! בואי לפה (למכללה של סיינטולוגיה בתל אביב שבה הוא למד) פה הם עושים מבחן ואבחון חינם וזה טוב" ואכן באתי ועשו לי מבחן אישיות של 200 שאלות וקבלתי איבחון של המבחן חינם.

בעקבות האיבחון ראיתי את נקודות התורפה שלי. ראיתי שיש לי בעיה בשלמות האישית שלי ובעשיית החלטות ובלעמוד בהן. הציעו לי קורס בעלות של 250 שקל שבאמצעותו אוכל ללמוד ולקבל כלים שיחזקו אותי בתחום הזה כדי שאוכל להחליט החלטות לבד ושאני אנתב את הדרך שלי בעצמי כמו שאני רוצה. וכך היה, בעזרת הקורס שעשיתי החלטתי שאני רוצה ללמוד אומנות ועשיתי מבחני קבלה והתקבלתי לבצלאל ולמדתי מה שרציתי והגשמתי את משאלותי!

מאוחר יותר המשפחה שלי עברה משבר כלכלי שפגע בה בדרכים שונות. הרגשתי מוזר לשבת בהר הצופים לצייר ולפסל כל היום בזמן שהמשפחה שלי חווה משבר כזה.  לא ממש ידעתי איך לסדר את זה הייתי צעירה ולא מנוסה יחסית. ידעתי לצייר מאד יפה אבל לא ידעתי איך להתמודד עם המשבר הזה. וזה החזיר אותי למכללה של סיינטולוגיה כי רציתי עוד כלים לשיפור מצבים בחיים. ככה שבמקביל ללימודי בבצלאל למדתי במכללה לסיינטולוגיה כלים לעזור לאחרים. בהתחלה מתוך רצון לעזור למשפחתי ולאחר מכן ועד היום זה הפך למקצוע שלי. כיום אני עובדת בזה. פתחתי מקום משל עצמי שבו אני מדריכה ועוזרת לאנשים לשפר בעיות שמטרידות אותם בחיים.  זה מאד מקל לדעת שיש דרך וכלים להתמודד עם מחסומים בחיים וזה יותר כיף לתת לאחרים ממך כדי שגם הם יצליחו.

לאחרונה אף חזרתי ללמוד שוב במרכז לסיינטולוגיה כדי להמשיך את לימודי לדרגה יותר גבוהה."

אלונה ציפרו
עיסוק – מדריכה לשיפור אישי
עיר מגורים – תל אביב יפו

 

"כשהתחלתי לחפש את עצמי הלכתי ללמוד שיאצו, בגלל שרציתי לעזור לאנשים. רציתי לעסוק במשהו שיעשה לאנשים טוב, ואולי גם יגרום להם להיות קצת יותר שמחים.

הלכתי ללמוד במקום שנחשב להכי טוב בתחום. ובזמן שלימדו אותנו כל הזמן שאלתי את המרצים- איך אתם יודעים שזה השורש של הבעיה של הבנאדם שבא אליכם ושזה לא יחזור לו עוד פעם? איך אני יכולה באמת לעזור לבנאדם הזה שבא אלי ולפתור לגמרי את הבעיה שלו?

התשובות הכנות שקיבלתי היו – "אנחנו לא ממש יודעים". לא ממש הייתי מרוצה מהתשובות. עבורי הן לא היו מספקות. שיאצו באמת עוזר לאנשים והוא דבר טוב אבל אני חיפשתי משהו שהוא יותר מקיף יותר וודאי.

באותה תקופה גם חיפשתי בן זוג לחיים והכרתי בחור אחד (שבהמשך הפך לבעלי) וכשסיפרתי לו שאני רוצה לעזור לאנשים אבל באמת לעזור, הוא אמר לי שיש מקום כזה שנקרא המכללה לסיינטולוגיה ושלומדים שם מקצוע שמאפשר לעזור לאנשים להתגבר על קשיים ולמצוא פתרונות לבעיות.

זה היה נשמע לי מעניין אז החלטתי לנסות את זה והלכתי ללמוד שם את המקצוע שנקרא אודיטור. שזה בעצם יועץ אישי שעובד עם אנשים ובאמת עוזר להם להתגבר על מטענים שליליים מהעבר ועוזר להם להגיע להבנות חדשות על איך ניתן לשפר את החיים. העניין הוא שכשאתה לומד איך לעזור לאחרים, אתה במהלך הלימודים גם בעצם לומד איך לעזור לעצמך. כך קרה שהחיים שלי התחילו להשתפר יותר ויותר בכל מני תחומים. כי הידע שלמדתי הקיף תחומים רבים של החיים.

לפני שלמדתי סיינטולוגיה לא יכולתי להסתכל לבוסים שלי בעיניים ולומר להם “לא מתאים לי”. הייתי כמו עלה נידף ברוח, ההורים שלי היו אומרים לי את צריכה לעשות –  X אז הייתי עושה. אפילו שלא רציתי. אחרי שהתחלתי ללמוד בסיינטולוגיה את הנושא של שלמות אישית, הפכתי להיות יותר שלמה עם עצמי. התחלתי לומר "לא" לדברים שאני לא רוצה לעשות. לא מעוניינת. הפכתי להיות יותר עם בטחון עצמי.

לפני הלימודים, נורא פחדתי מאבא שלי. הוא תמיד הצטייר בעיני כאדם כעסן ולא ברור. רבתי איתו המון. במהלך הלימודים הבנתי מה גרם לו להיות כזה. גיליתי שמתחת לכעס הזה שוכן איש נפלא שאוהב אותי באמת וכל הכעס שלו היה מתוך דאגה כנה לשלומי.  ואז עשיתי קורס תקשורת בין-אישית ויום אחד פשוט התחלנו לדבר. סיפרתי לו מה אני לומדת וזה עניין אותו מאוד. והוא תומך בי לאורך כל הדרך.

בעזרת קורסים שונים שלמדתי נהייתי יותר בעלת יכולת. ההספק שלי בעבודה עלה. ובזכות זה שהבוסים רואים תוצאות אני מבקשת משכורת גבוהה וגם מקבלת. אני יודעת מה אני שווה. הלימודים עזרו לי להבין מה אני רוצה בחיים. זה עוד דבר שהשגתי מהלימודים – לדעת מה אני רוצה. הרי יש הרבה פיתויים ואפשרויות. אבל כשיודעים מה רוצים יותר קל לזרום.

אז אפשר לומר שהתחלתי כי רציתי מקצוע שיעזור לאחרים ואני ממשיכה ומפיקה מזה הרבה תועלת גם לעצמי."

טלי משעלי
עיסוק – מזכירה
עיר מגורים – פתח תקווה

 

"למה התחלתי ללמוד סיינטולוגיה?   אפשר לומר שבגיל ההתבגרות התחלתי להבין שיש משהו שהוא מעבר לעולם החומרי. אז התחלתי לחפש תשובות רוחניות.

וככה עברתי לי תקופה של כמה שנים שבהם קראתי כמעט כל ספר על מדף הרוחניות והמיסטיקה בחנויות הספרים.

יום אחד במקרה נתקלתי בשאלון האישיות של המרכז לסיינטולוגיה. זה היה שאלון של 200 שאלות שמוציא גרף עם הנקודות החזקות שלך וגם עם הנקודות החלשות שזקוקות לשיפור. על דף השאלון עניתי בבית והלכתי למרכז לסיינטולוגיה לקבל את פגישת פענוח השאלון והייעוץ ללא תשלום.

במהלך הפגישה עלה העניין של שיפור יכולת התקשורת הבין-אישית שלי ושיפור היציבות שלי בחיים.  החלטתי לעשות שני קורסים לשיפור אישי – קורס לשיפור התקשורת הבין-אישית וקורס להתגברות על עליות וירידות בחיים שזה קורס שמלמד אותך איך לזהות את האנשים בחיים שלך שמדכאים אותך ומנסים להוריד ולהכשיל אותך ומה לעשות לגבי זה.

הקורסים היו קצרים ויעילים וסיימתי אותם תוך שבועות ספורים. תוך כדי למידת הקורסים הרגשתי שמצאתי את התשובות שחיפשתי.

בהמשך עשיתי עוד כמה קורסים לשיפור תחומים אחרים בחיים שלי. רמת התקשורת שלי השתפרה פלאים הפכתי להיות יציב ופרודוקטיבי בחיים ובניתי לי זוגיות מדהימה. בקיצור הייתי מרוצה מחומרי הלימוד והידע הסיינטולוגי היה אפקטיבי בעיני.

זה היה הזמן שבו החלטתי להתחיל וללמוד לרמות הגבוהות יותר שאותם כבר לומדים באקדמיה לסיינטולוגיה. פה כבר היה מדובר על לימודים אינטנסיביים של טכניקות מסוגים שונים כדי לדעת איך לעזור לאחרים בצורה אפקטיבית.

הרמות האלה מספקות ידע ומיומנות שמאפשרים למי שלומד אותם לתת טיפול והדרכה אישית לאחרים. ככה שאני אוכל למשל לעזור לאחרים להפטר ממטענים רגשיים שלילים מהעבר שלהם כגון טראומות ומשברים שהם עברו.

למרות שזה בינתיים לא המקצוע הרשמי שלי, חברים ומכרים פונים אלי לקבל ייעוץ והכוונה לגבי דברים שמטרידים אותם. ואני כבר מצליח לעזור להם באופן קבוע ע"י שימוש בשיטות שלמדתי בסיינטולוגיה.

גם אני בעצמי ביקשתי שיעשו עלי את השיטות האלה על מנת לנקות מטענים רגשיים שלילים שהיו לי מהעבר. כתוצאה מכך חל שיפור מדהים במהירות וחדות המחשבה שלי ובאושר האישי שלי באופן כללי.

אז אפשר להגיד שהסיבה שאני לומד את זה היא שזה פשוט עובד."

 

בר ירון
עיסוק – סוכן לביטוח
עיר מגורים – ת"א

 

"למה אני לומדת סיינטולוגיה? –  כי מגיל צעיר רציתי לשפר את התקשורת שלי, אבל לא חשבתי שבאמת יש דרך לעשות את זה. לאחר שראיתי חברה משתפרת ומשתנה באופן משמעותי התחלתי לחשוב שאולי משהו כזה באמת קיים.

באותה תקופה נתקלתי בסיינטולוגיה, וגיליתי שבמרכז לסיינטולוגיה יש מספר קורסים שמטפלים ביכולת של אדם לתקשר עם אחרים בביטחון ולשפר את הקשרים שלו (חברתיים, עסקיים וכו').

לאחר שעשיתי קורסים אלה הרגשתי שינוי עמוק ומשמעותי. בהמשך גיליתי שיש גם קורסים לניהול עסקי והחלטתי שאני רוצה אותם לעסק שלי.

הסיבה העיקרית שאני לומדת סיינטולוגיה ולא משהו אחר היא שסיינטולוגיה הוכיחה את עצמה כאחד הדברים הפרקטיים ביותר שאי פעם נתקלתי בהם. החלטתי שאני מעדיפה לא להשקיע את הזמן שלי על "לימודי תעודה" שכשמם כן הם – פשוט נותנים לך תעודה, אבל לא בהכרח משהו מעבר. אלא, אני רוצה את השיטות והכלים הטובים ביותר כדי להשיג את המטרות שלי בחיים."

שיר צפריר
עיסוק – גרפיקאית
עיר מגורים – חולון

 

"הגעתי לסיינטולוגיה דרך בית ספר פרטי שעבדתי בו בעזרה לתלמידים צעירים. בית הספר לימד את התלמידים שלו מקצועות רגילים שמלמדים בכל מקום אבל העברת החומר לתלמידים נעשתה על פי שיטת הלימוד שפותחה ע"י הסיינטולוגיה.

כלומר התלמידים עברו בבית הספר קורס שלימד אותם כיצד ללמוד נכון ובצורה יעילה. הקורס נקרא "ללמוד כיצד ללמוד" והיו בו שיטות למידה מתקדמות שמאפשרות גם לתלמידים שבעבר התקשו בלמידה ללמוד ולהצליח בלימודים.

כחלק מצוות בית הספר גם אני הייתי צריכה ללמוד בעצמי את הקורס הזה. בזמן שלמדתי אותו ראיתי שאני מאוד מתחברת אל הקורס ושיטת הלימוד הסיינטולוגית. חשבתי לעצמי שאילו היו מלמדים אותי את הידע הזה כשאני הייתי תלמידה, הייתי יכולה ללמוד במהירות וקלות ולא הייתי צריכה לטחון ולחרוש כל כך הרבה בלימודים כדי להצליח.

 דבר נוסף שדי הרשים אותי לגבי סיינטולוגיה היה שיטת הטיפול וההתנהגות שלה עם ילדים בסיטואציות שונות.

לפני שלמדתי את שיטת החינוך וגידול הילדים הסיינטולוגית, הייתה בי אומנם אהבה וסובלנות לילדים אבל עשיתי טעויות כי היו לי הכלים הלא נכונים לגידול ילדים. לאחר שלמדתי את הידע והשיטה הסיינטולוגית, נפלו לי הרבה אסימונים לגבי גידול ילדים והפכתי להיות מקצועית ומצליחה בתחום.

השיטה עזרה לי עם התפקיד והייעוד שלי בחיים, עזרה לדור הצעיר. זה היה טוב לי להכיר את השיטה המוצלחת הזאת כי כמחנך אתה אדם שמקבל עליך תפקיד חשוב של להיות אחראי לנפש עדינה של ילד שאותו הפקידו ההורים בידך. ולמעשה הילד נמצא איתי יותר זמן מאשר עם הוריו!

בנוסף הבחנתי במהלך העבודה שלי בבית הספר שילדים שנולדו וחונכו ע"י הורים סיינטולוגים, היו יותר אחראיים ובעלי יכולת. ההורים התייחסו אל הילדים שלהם מאוד בכבוד ונתנו להם לקחת אחריות על עצמם יותר מהמקובל.

כל הדברים האלה גרמו לי להיות סקרנית לגבי סיינטולוגיה ורציתי לדעת מה עוד יש לסיינטולוגיה להציע. שאלתי אם יש עוד ספרים וקורסים כאלה וחברה שלמדה במרכז לסיינטולוגיה הביאה אותי לשם והראתה לי את מגוון הקורסים לשיפור החיים שניתן ללמוד שם.

וככה התחלתי ללמוד סיינטולוגיה. עשיתי שם קורסים לשיפור עצמי והתחלתי ליישם בחיים שלי את החומר שלמדתי. השינוי לטובה היה מהיר. זה פשוט עבד.

הכלים שקיבלתי מהקורסים עזרו לי להבין את עצמי ואת האחרים יותר טוב. הביטחון העצמי שלי והרצון לטפח את עצמי ואת הסביבה שלי התחזקו.

פגשתי שם אנשים נפלאים שהפכו להיות חברים שלי. אנשים שאכפת להם שהמדינה שלנו תהיה מקום יותר טוב לחיות בו. זה היה כיף גדול לדעת שיש עוד אנשים שאכפת להם שהעולם הזה יהיה יותר טוב."

ומאז אני שם, לומדת, מתפתחת ומשפרת את חיי.

    

שם- איבט הייזנר
עיסוק – חינוך ועבודה עם ילדים
עיר מגורים – חולון